slajdsajt1

slajdsajt1

slajdsajt2

slajdsajt2

slajdsajt4

fotototo

18. Kup ŠSRS je završen

Izvještaj

o održanom 18. Kupu Republike Srpske za 2013. godinu

 

Uvod

Osamnaesti Kup Republike Srpske u šahu održan je u Banji Dvorovi od 15. do 17. novembra 2013. godine.

Organizator 18. Kupa je bio ŠS RS, a tehnički organizator ŠK „Panteri“ iz Bijeljine. Takmičare je ugostio hotel „Sveti Stefan“ Banja Dvorovi.

Na 18. Kupu RS učestvovalo je 17 ekipa što predstavlja dosadašnji rekord ovog takmičenja. Ekipe su bile razvrstane u tri grupe:

  1. – Seniori (7 ekipa)
  2.  – Seniorke (4 ekipe)
  3. – Festivalska grupa (6 ekipa)

 

Sudijski posao na Kupu su obavili: međunarodni sudija Vlado Stojanović, republički sudija Nebojša Radosavljević i klubski sudija Lalo Perić.

 

Svečano otvaranje

Otvaranje 18. Kupa je počelo intoniranjem himne „Moja Republika“.

Ceremoniju svečanog otvaranja je vodila šahistkinja Novka Marjanović iz Dvorova, koja je uvodnu riječ dala organizatoru ovog takmičenja ispred ŠSRS, gospodinu Vladi Stojanoviću koji je pozdravio sve učesnike i zahvalio im se na odzivu ovom tradicionalnom takmičenju. Potom je govorio član IO ŠSRS, gospodin Rade Javorić iz Prijedora, koji je najavio organizovanje seniorskog prvenstva RS u šahu, najvjerovatnije u Prijedoru do kraja godine. Potom je na govornicu izašao direktor Javne ustanove “Banja Dvorovi” gospodin Petar Matić, koji je poželo svim učesnicima prijatan boravak u Dvorovima i puno uspjeha na takmičenju, kojeg je na kraju i svečano otvorio.

Nakon toga pristupilo se tradicionalno bogatom kulturno-umetničkom programu sa recitalom,igrama i pjesmama srpske duhovne tradicije u izvođenju mladih čuvara ove tradicije iz Dvorova i okoline.

Na tehničkoj konferenciji utanačene su sve pojedinosti i takmičenje je moglo da počne.

 

Učesnici 18. Kupa

Kao što je napomenuto u uvodu, na takmičenju se prijavilo 17 ekipa u kojima je nastupilo ukupno 39 takmičara.

Abecedni spisak igrača:                                          

Br             Ime                       Ekipa                          Ploča

1       Anđelić Boro              ŠK”Šamac” Šamac   5

2       Bilić Vladimir         ŠK “Gorski Termag” Rogatica     1

3       Birčaković Mile        ŠK “Drina” Zvornik  3

4       Blagojević Stojan        ŠK”Šamac” Šamac   3

5       Borojević Dragoljub ŠK “Drina” Zvornik   2

6       Bošković Mirko        ŠK “Batković” Karavlasi   4

7       Brkić Milan               ŠK “Gorski Termag” Rogatica     3

8       Đerić Nenad               ŠK “Gorski Termag” Rogatica     5

9       Divljak Zoran              ŠK “Rudar” Prijedor         3

10     Đorđić Vojislav         ŠK “Batković” Karavlasi   3

11     Elez Siniša                ŠK “Panteri” Bijeljina      2

12     Fontan Tihomir         ŠK “Panteri” Bijeljina      5

13     Ilić Ilija                  ŠK “Panteri” Bijeljina      4

14     Ilić Zdravko              ŠK “Drina” Zvornik  4

15     Ivanović Dragoslav ŠK “Gorski Termag” Rogatica       2

16     Javorić Igor               ŠK “Rudar” Prijedor         4

17     Javorić Rade                ŠK “Rudar” Prijedor         6

18     Jošilo Dragan  ŠK “Batković” Karavlasi   1

19     Jovanović Željko        ŠK “Bratunac” Bratunac    1

20     Jović Zoran                 ŠK “Batković” Karavlasi   5

21     Mićić Vlado               ŠK “Drina” Zvornik  6

22     Mihaljčić Kosta         ŠK”Šamac” Šamac   6

23     Narančić Vlado          ŠK “Rudar” Prijedor         2

24     Pandurević Miro       ŠK”Šamac” Šamac   1

25     Pandžić Ljubiša          ŠK “Panteri” Bijeljina      6

26     Pisarević Goran         ŠK”Šamac” Šamac   2

27     Poletan Ranko    ŠK “Batković” Karavlasi   2

28     Rosić Radovan    ŠK “Gorski Termag” Rogatica     4

29     Runić Zoran                ŠK “Panteri” Bijeljina      1

30     Savić Miodrag           ŠK “Drina” Zvornik  1

31     Savić Pero                  ŠK “Drina” Zvornik  5

32     Sedlak Nikola     ŠK “Rudar” Prijedor      5

33     Stanojević Milorad   ŠK “Bratunac” Bratunac    4

34     Stojanović Dobrisav  ŠK “Rudar” Prijedor         1

35     Stojanović Đorđe        ŠK “Bratunac” Bratunac    3

36     Stojanović Marko           ŠK “Bratunac” Bratunac          2

37     Todorović Rado              ŠK “Batković” Karavlasi        6

38     Tonković Robert             ŠK “Panteri” Bijeljina  3

39     Tovirac Mihajlo            ŠK”Šamac” Šamac         4

 

Rezultati

18. Kup RS igrao se po Berger sistemu u sve tri grupe:

-Seniori 7 kola (zbog neparnog broja ekipa, svaka ekipa je bila po jednom slobodna)

-Seniorke 6 kola dvokružno

-Festivalska grupa 5 kola

Tempo igre je bio 30 minuta po igraču za čitavu partiju

             

Seniori – konačna tabela

Ekipa

Partije

+

=

MB

Poena

Mj.

ŠK “Drina” Zvornik

6

4

2

0

10

18

I

ŠK “Rudar” Prijedor

6

4

1

1

9

17

II

ŠK “G. Termag” Rogatica

6

4

1

1

9

14

III

ŠK “Bratunac” Bratunac

6

3

2

1

8

13

IV

ŠK “Šamac” Šamac

6

1

1

4

3

8,5

V

ŠK “Panteri” Bijeljina

6

1

0

5

2

9,5

VI

ŠK “Batković” Karavlasi

6

0

1

5

1

4,5

VII

 

 

 

Seniorke – konačna tabela

Ekipa

Partije

  +

  =

  –

MB

Poena

Mj.

ŠŠ „Osnovac“

Bileća

6

4

2

0

10

13

I

ŠK „Rudar“

Prijedor

6

3

2

1

8

13

II

ŠK „Dvorovi“

Dvorovi

6

2

2

2

6

11

III

ŠK „Panteri“

Bijeljina

6

0

0

6

0

0,5

IV

 

 

Festivalska grupa – konačna tabela

Ekipa

Partije

  +

  =

  –

MB

Poena

Mj.

„Velemajstor“

Brčko

5

4

1

0

9

17

I

„Penzioner“

Bijeljina

5

4

1

0

9

16

II

„Mark trejd“

Brčko

5

3

0

2

6

12

III

„Velika rokada“

Dvorovi

5

2

0

3

4

8

IV

„Karavlasi“

Batković

5

1

0

4

2

5

V

„Svetozar Gligorić“ Bijeljina

5

0

0

5

0

3

VI

 

 

 

Nagrade i priznanja

Za tri prvoplasirane ekipe u svim grupama dodijeljeni su pehari, medalje i diplome  ŠS RS.

Najuspješniji pojedinci nagrađeni su prigodnim nagradama (obeleženo masnim slovima):

-Seniori-

1. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Bilić Vldimir 

ŠK „G.Termag“Rogatica

3,5

70

5

2

Stojanović Dobris

ŠK “Rudar“ Prijedor

3

60

5

3

Jovanović Željko 

ŠK “Bratunac“ Bratunac

3

60

5

4

Runić Zoran 

ŠK “Panteri“ Bijeljina

1,5

30

5

5

Poletan Ranko 

ŠK “Batković“ Karavlasi

1,5

25

6

2. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Stojanović Marko 

ŠK “Bratunac“ Bratunac

5

83

6

2

Borojević Dragoljub 

ŠK “Drina“ Zvornik

4

67

6

3

Narančić Vlado 

ŠK “Rudar“ Prijedor

3,5

58

6

4

Ivanović Dragoslav 

ŠK „G.Termag“Rogatica

3,5

58

6

5

Pisarević Goran 

ŠK “Šamac“ Šamac

2,5

42

6

6

Elez Siniša 

ŠK “Panteri“ Bijeljina

1,5

25

6

3. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Divljak Zoran 

ŠK “Rudar“ Prijedor

5,5

92

6

2

Birčaković Mile 

ŠK “Drina“ Zvornik

4

67

6

3

Brkić Milan 

ŠK „G.Termag“Rogatica

3,5

58

6

4

Tonković Robert 

ŠK “Panteri“ Bijeljina

3

50

6

5

Stojanović Đorđe 

ŠK “Bratunac“ Bratunac

2,5

42

6

6

Blagojević Stojan 

ŠK “Šamac“ Šamac

2

33

6

7

Jović Zoran 

ŠK “Batković“ Karavlasi

0,5

10

5

4. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Javorić Igor 

ŠK “Rudar“ Prijedor

4

67

6

2

Ilić Zdravko 

ŠK “Drina“ Zvornik

3,5

70

5

3

Tovirac Mihajlo 

ŠK “Šamac“ Šamac

3

50

6

4

Rosić Radovan 

ŠK „G.Termag“Rogatica

2

33

6

5

Stanojević Milorad 

ŠK “Bratunac“ Bratunac

1,5

25

6

 

 

 

-Seniorke-

1. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Đukić Sandra 

ŠK „Rudar“ Prijedor

5

83

6

2

Benderać Ana 

ŠK „Dvorovi“ Dvorovi

5

83

6

3

Sudžum Nataša 

ŠŠ „Osnovac“ Bileća

1,5

25

6

4

Stankić Anastasija 

ŠK „Panteri“ Bijeljina

0,5

8,3

6

2. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Popadić Mirjana 

ŠŠ „Osnovac“ Bileća

5,5

92

6

2

Nešić Dragana 

ŠK „Rudar“ Prijedor

4

67

6

3

Milanović Jovana 

ŠK „Dvorovi“ Dvorovi

2,5

42

6

3. tabla

Mj

Ime

Ekipa

Bod.

%

Partije

1

Popadić Milica 

ŠŠ „Osnovac“ Bileća

5,5

92

6

2

Plivčević Ivana 

ŠK „Rudar“ Prijedor

3,5

58

6

3

Tomić Jelena 

ŠK „Dvorovi“ Dvorovi

3

50

6

 

 

-Festivalska grupa-

1. tabla / VM Stojanović Dalibor – 4 poena iz 4 partije

2. tabla / Mikanović Sandro – 4 poena iz 5 partija

3. tabla / Ilić Slaviša – 4,5 poena iz 5 partija

4. tabla /  Mišović Marko – 4,5 poena iz 5 partija

 

 

Uslovi takmičenja

Moje mišljenje, kao i mišljenje učesnika 18. Kupa RS u šahu je da su uslovi koje je obezbijedio hotel „Sveti Stefan“ prvorazredni. Sala za igru je dovoljno velika, odlično osvjetljenje, bez buke a hotelsko osoblje veoma ljubazno i predusretljivo.

 

Disciplina i druga zapažanja

Disciplina učesnika kao i gledalaca tokom čitavog takmičenja bila je na zavidnom nivou. Domaćin prvenstva obezbijedio je prostor za takmičenje potrebnim iventarom, dekoracijama i veoma svečanim i prigodnim programom na otvaranju i zatvaranju takmičenja.

Ovaj 18. Kup je odlično medijski propraćen i to na nekoliko TV kuća: BN televiziji, Slobomir, RTRS.. Nekoliko učesnika takmičenja je dalo svoje izjave za ove medijske kuće, a među njima i jedna od najmlađih učesnica, osmogodišnja Anastasija Stankić iz Bijeljine.

Radio izveštaja nije bilo, međutim sve pojedinosti i rezultati sa takmičenja su ažurno objavljivani na zvaničnom sajtu ŠSRS, uz mnoštvo fotografija i video snimaka.

 

Brzopotezni turnir

Po prvi put na ovoj manifestaciji održan je brzopotezni turnir. Organizator je obezbijedio skroman nagradni fond od dvojice donatora.

Učešće na ovom turniru uzelo je 15 šahista i dvije dame, odigrano je osam kola, a sudili su Pero Lalić i Nebojša Radosavljević.

Pobjednik je Fide majstor iz Zvornika, Dobrisav Stojanović.

Konačna tabela:

Mj

SNo

 

Ime

FED

Rtg

Bod.

TB1

TB2

TB3

1

3

FM

Stojanović Dobrisav

BIH

2369

7

35

28

29,5

2

5

FM

Stojanović Marko

SRB

2294

6

37

27

25,5

3

1

GM

Stojanović Dalibor

BIH

2508

5,5

38

27

23,8

4

2

IM

Runić Zoran

BIH

2424

5

40

29

25

5

7

ŽVM

Benderać Ana

SRB

2229

5

37

27

19,3

6

8

FM

Purić Nenad

BIH

2210

5

31

25

15,5

7

6

FM

Pandurević Miro

KRO

2270

4,5

32

23

12,8

8

10

 

Savić Petar

BIH

2046

4

37

27

15

9

15

 

Jovanović Željko

SRB

0

4

35

26

13,5

10

4

FM

Narančić Vlado

BIH

2319

4

28

22

12

11

12

 

Divljak Zoran

SRB

0

4

27

21

11

12

17

 

Tovirac Mihajlo

BIH

0

4

27

20

9

13

9

ŽIM

Đukić Sandra

SRB

2157

3,5

38

28

14,3

14

13

 

Ilić Zdravko

SRB

0

3,5

27

20

7,5

15

14

 

Javorić Igor

BIH

0

3,5

26

20

7,25

16

11

MK

Ilić Ilija

AUS

1941

2

28

20

3,75

17

16

 

Perić David

SRB

0

1,5

26

19

1,75

 

Zatvaranje 18. Kupa

Nagrade na svečanom zatvaranju su uručivali ovom redom:

Ilija Ilić za festivalsku grupu, Rade Javorić za seniorke i Vlado Stojanović kod seniora, koji je takođe uručio i nagrade za pojedince po tablama.

Nakon uručivanja svih nagrada i priznanja, biranim riječima se obratio Vlado Stojanović, zahvalivši se svim učesnicima ove uspjele šahovske manifestacije, poželevši da se uskoro ponovo okupimoo na nekom sličnom takmičenju pod okriljem ŠS RS. Svim učesnicima je poželeo srećan put i proglasio 18. Kup RS u šahu za 2013. godinu zatvorenim.

 

Bijeljina, 18. Novembar 2013.

knez2013Izvještaj podnio:

Direktor 18. Kupa RS

Vlado Stojanović

Za još detalja kliknuti na  -Stranica Kupa-

Odgovorite

You must be Prijavi te se da bi ste osvaili komentar.

Važni događaji

Kadetsko i omladinsko ŠSRS od 12. do 14. aprila, Banja Dvorovi

RASPIS

.

SLOVENSKO BRATSTVO 29.06.-14.07. 2019.

.RASPIS

 

Kadetsko BiH, 9.-12. maj 2019 Dvorovi

RASPIS

 

 

 

 

 

 

 

Sledeći događaji

Premijer liga od 8. do 16. 06. 2019. Tuzla

raspis

12. Festival Paraćin 5.-12. 07. 2019

raspis

 

Banovci Dunav 27.06 – 4.07- 2019.

RASPIS

 

5. Open Niš 25.6. do 4.07.2019

raspis

 

Kadetsko Evrope 1.-11. avgust 2019, Bratislava.Slovačka

obaveštenje