slajdsajt1

slajdsajt1

slajdsajt2

slajdsajt2

slajdsajt4

fotototo

Кадетска првенства РС

22. Кадетско и омладинско првенство РС – Бања Дворови 2015

 РАСПИС за кадетско и омладинско првенство РС 2015

Пријавни лист

 Турнирски правилник

Наступило је 147 младих шахиста, међу којима 109 кадета и 33 кадеткиње, те 2 омладинца и 3 омладинке. Сви они долазе из 19 клубова широм РС, а најбројнији су били чланови школе шаха „Скакач“ Бањалука (22 чланова), ШК „Пантери“ Бијељина (21), ШК „Црвена звијезда“ Обудовац (18), „Основац“ Билећа (15) итд.

Побједници по категоријама:

ДЈЕЧАЦИ                                  ДЈЕВОЈЧИЦЕ

До 8 година:

1.-Слободан Пишталовић (Велемајстор, Брчко)           1.-Катарина Николић (Дворови)
2.-Мирко Шајин (Светозар Глигорић, Бијељина)          2.-Марија Остојић (Дворови)
3.-Емануел Лазић (Пантери, Бијељина)                          3.-Ивана Арнаут (Скакач, Бањалука)

До 10 година:

1.-Марко Липовчић ( Мат, Теслић)                       1.-Анастасија Станкић (Пантери, Бијељина)
2.-Душан Јоксимовић (Ц. звијезда, Обудовац)        2.-Ђурђица Козомара (Пантери, Бијељина)
3.- Марко Бркић (Бањалука)                                  3.-Милица Остојић (Дворови)

До 12 година:

1.-Алексеј Видић (Дервента)                                    1.-Катарина Арнаут (Скакач, Бањалука)
2.-Милош Ђукарић (Младост, Теслић)                       2.-Слађана Лукић (Дворови)
3.-Немања Алексић (Младост, Теслић)                    3.-Драгица Симић (Ц. звијезда, Обудовац)

До 14 година:

1.-Бојан Максимовић (Скакач, Бањалука)                     1.-Маша Максимовић (Скакач, Бањалука)
2.- Марко Трифуновић (Скакач, Бањалука)                   2.-Јелена Томић (Дворови)
3.- Драган Станковић (Котор Варош)                             3.-Ања Ђурић (Дворови)

До 16 година:

1.-Филип Куљанин (Славија, Источно Сарајево)          1.-Владанка Томић (Младост, Теслић)
2.-Драган Симић (Младост, Теслић)                            2.-Тијана Бабић (Скакач, Бањалука)
3.-Стефан Кондић (Скакач, Бањалука)                        3.-Марија Крњевић (Основац, Билећа)

До 18 година:

1.-Марко Костић (Бањалука)                                         1.-Сара Јаћимовић (Брод)
2.-Филип Губо (Скакач, Бањалука)                                2.-Жана Кокановић (Дервента)
3.-Добрица Млинаревић (С. Глигорић, Бијељина)           3.-Јелена Гушић (Основац, Билећа)

До 20 година:

1.-Суџум Јован (Основац, Билећа)                        1.-Јована Милановић (Дворови)
2.-Вукашин Вучинић (Основац, Билећа)                2.-Миланка Томић (Младост, Теслић)
3.- пријављени двојица такмичара                       3.-Снежана Стајић (Основац, Билећа)

 

 Укупна статистика:

М 8    М 10    М 12    М 14    М 16    М 18    М 20

Ж 8    Ж 10    Ж 12    Ж 14    Ж 16    Ж 18    Ж 20

 

 

ФОТО-ГАЛЕРИЈА  1.

ФОТО-ГАЛЕРИЈА  2.

 

                                                   ВИДЕО галерија

>

 

РАСПИС 16. кадетског и омладинског првенства БиХ, 16. до 19. мај 2015, Неум

 

 

 „““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

21. Кадетско и омладинско првенство РС – Бања Дворови 2014

РАСПИС за кадетско и омладинско првенство РС 2014

Пријавни лист 

Турнирски правилник

Наступило је 152 младих шахиста што представља нови рекорд овог такмичења. Од тога у кадетској конкуренцији 142 учесника (107 кадета и 35 кадеткиња), а у омладинској 10 учесника (7 омладинаца и 3 омладинке).  Сви они долазе из 21 различитог шаховског клуба широм РС, а најбројнији су шахисти екипа „Пантери“ из Бијељине (22), „Скакач“ из Бањалуке (21), „Основац“ из Билеће (15), „Гамбит“ из Пала (15) итд..

 Побједници по категоријама:

ДЈЕЧАЦИ                                  ДЈЕВОЈЧИЦЕ

До 8 година:

1.Шолак Сергеј (Скакач)             1.Дувњак Ања (Горски Термаг)
2.Пишталовић Слободан (Велемајстор)       2.Ћурт Џејла (Рудар)
3.Кнежевић Лука (Дервента)          3.Остојић Марија (Дворови)

До 10 година:

1.Липовчић Марко (Мат-Теслић)              1.Лукић Слађана (Дворови)
2.Алексић Немања (Младост)          2.Станкић Анастасија (Пантери)
3.Бркић Марко (Мала рокада)         3.Козомара Ђурђица (Пантери)

До 12 година:

1.Максимовић Бојан (Скакач)         1.Бојанић Бојана (Дервента)
2.Трифуновић Марко (Скакач)         2.Арнаут Катарина (Скакач)
3.Станковић Драган (Пролекс)        3.Наранџић Александра (Дворови)

До 14 година:

1.Симић Драган (Младост)            1.Томић Јелена (Дворови)
2.Јотановић Стефан (Младост)        2.Максимовић Маша (Скакач)
3.Јокић Немања (Гамбит)             3.Ђурић Ања (Дворови)

До 16 година:

1.Мијић Стефан (Младост)            1.Бабић Тијана (Скакач)
2.Кондић Стефан (Скакач)            2.Гушић Јелена (Основац)
3.Куљанин Филип (Мат-И.Илиџа)               3.Кокановић Жана (Дервента)

До 18 година:

1.Костић Марко (Мала рокада)        1.Јаћимовић Сара (Славија)
2.Губо Филип (Скакач)               2.Милановић Јована (Дворови)
3.Суџум Јован (Основац)             3.Томић Милинка (Младост)

До 20 година:

1.Бјелић Јован (Дворови)            1.Попадић Милица (Основац)
2.Паштар Славен (Ан пасан)          2.Попадић Мирјана (Основац)
3.Бакић Александар (Уна)            3.Стајић Снежана (Основац)

 

Комплетан списак учесника са поретком

 

 

ДЈЕЧАЦИ ЛИСТА 1 2 3 4 5 6 7 ТАБЕЛА СТАТИСТИКА
М-8 bp bk bk bk bk bk bk bk bt ЛИНК
М-10 bp  bk  bk  bk  bk  bk  bk  bk  bt ЛИНК
М-12 bp bk bk  bk bk  bk  bk  bk  bt ЛИНК
М-14 bp bk  bk  bk  bk  bk bk bk bt ЛИНК
М-16 bp  bk bk bk  bk bk  bk bk  bt ЛИНК
М-18 bp  bk  bk bk  bk  bk  bk  bk  bt  ЛИНК
М-20 bp bk  bk  bk  bk bk  bk  bk  bt  ЛИНК

bpЛИСТА УЧЕСНИКА

bkРЕЗУЛТАТИ КОЛАbd

btКОНАЧНА ТАБЕЛА

ДАМЕ ЛИСТА 1 2 3 4 5 6 7 ТАБЕЛА СТАТИСТИКА
Ж-8 bp bd bd bd bd bd bd bd bt ЛИНК
Ж-10  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК
Ж-12  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК
Ж-14  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК
Ж-16  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК
Ж-18  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК
Ж-20  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt ЛИНК

ФОТО-ГАЛЕРИЈА

ВИДЕО

Шаховска унија БиХ и ШК “Инзио-Тушањ” из Тузле, у мотелу “Рудар” у Тузли оранизују 15. кадетско и јуниорско/омладинско првенство Босне и Херцеговине.

Расписtext     Расписpdf


 „““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

20. Кадетско и омладинско првенство РС – Бања Дворови 2013

Резултати и табеле

На овом такмичењу наступило је укупно 149 такмичара, од тога је 100 кадета, 35 кадеткиња,11 омладинаца и 3 омладинке. Сви они долазе из 22 различита клуба широм РС. Такмичење се одвијало у 7 мушких и 7 женских старосних категорија. Темпо игре је био 60 минута по играчу.

Кадеткиње:

Група до 8 година – Учествовале су 4 такмичарке и све су се пласирале на Кадетско БиХ.  Игран је двокружни Бергер:

1.- Ања Дувњак  (Горски Термаг-Рогатица)  укупно освојила  5 поена

2.- Милица Остојић (Дворови-Дворови)  такође 5 поена, али је жријебом  заузела друго мјесто

3.- Анастасија Станкић (Пантери-Бијељина) укупно 1,5 поена

4.- Сара Ранкић (Дворови-Дворови) укупно 0,5 поена.

Група до 10 година – Укупно 9 такмичарки, првих 4 се пласирало даље, а игран је једнокружни Бергер

1.- Александра Наранџић (Дворови-Дворови) укупно 7,5 поена

2.- Катарина Арнаут ( Скакач-Бања Лука) укупно 6 поена

3.- Ајла Исламовић (Рудар-Приједор) укупно 5,5 поена

4.- Слађана Лукић (Дворови-Дворови) укупно 4,5 поена

5.- Ана Марјановић (Козара-Градишка) 3,5 поена >< 6.- Драгица Симић (Црвена Звијезда 81-Обудовац) 3 поена >< 7.- Маја Миљановић (Основац-Билећа) 3 поена >< 8.- Анастасија Ранкић (Дворови-Дворови) 2,5 поена >< 9.- Ивана Симеуновић (Дворови-Дворови) 0,5 поена.

Група до 12 година – Укупно 5 такмичарки, 4 иду даље,а играо се једнокружни Бергер

1.- Јелена Томић (Дворови-Дворови) укупно 3,5 поена

2.-  Маша Максимовић (Скакач-Бања Лука) укупно 3 поена

3.- Ања Ђурић (Дворови-Дворови) укупно 2 поена

4.- Бојана Бојанић (Дервента-Дервента) укупно 1,5 поена  > > < <  5.- Селма Будимлић (Рудар-Приједор) 0 поена.

Група до 14 година – Укупно 9 такмичарки,4 иду даље, играо се једнокружни Бергер

1.- Владанка Томић (Младост-Теслић) укупно 7,5 поена

2.- Тијана Бабић (Скакач-Бања Лука) укупно 7 поена

3.- Марија Крњевић (Основац-Билећа) укупно 5,5 поена

4.- Дајана Рајак (Горски Термаг-Рогатица) укупно 5 поена

5.- Јелена Ковачевић (Младост-Теслић) 4 поена >< 6.- Хана Будимлић (Рудар-Приједор) 3,5 поена >< 7.- Кристина Дамјанац (Калиновик) 1,5 поена >< 8.- Зора Лукић (Обудовац) 1,5 поена >< 9.- Јована Михајловић (Обудовац) 0,5 поена

Група до 16 година – Учествовале су 4 такмичарке и све иду даље, играо се двокружни Бергер

1.- Сара Јаћимовић (Славија-Источно Сарајево) укупно 6 поена

2.- Жана Кокановић (Дервента-Дервента) укупно 2,5 поена

3.- Јелена Гушић (Основац-Билећа) укупно 2 поена

4.- Милица Бабић (Скакач-Бања Лука) укупно 1,5 поена

Група до 18 година – Учествовале су 4 такмичарке, а играо се двокружни Бергер

1.- Миланка Томић (Младост-Теслић) освојила 6 поена

2.- Јелена Гајић (Скакач-Бања Лука) освојила 4 поена

3.- Јована Милановић (Дворови-Дворови) освојила 2 поена

4.- Снежана Стајић (Основац-Билећа) без поена

Омладинке до 20 година – Све три учеснице су из школе шаха „Основац“ Билећа и одиграле су двокружни Бергер

1.- Мирјана Попадић освојила 4 поена

2.- Дајана Милићевић освојила 2 поена

3.- Милица Попадић без поена

Кадети:

Група до 8 година – Такмичило се 12 полетараца који су одиграли „швајцарац“ од 7 кола

1.- Лука Кнежевић (Дервента) укупно 5 поена

2.- Милош Капор (Основац-Билећа)  5 поена

3.- Марко Липовчић (Младост-Теслић) 5 поена

4.- Игор Бенцуз (Козара-Градишка) 5 поена

5.- Михајло Малинчић (Гамбит-Пале) 4 поена >< 6.- Никола Мрковић (ОШК Мат-Илиџа) 4 поена >< 7.- Дамјан Петровић (Пантери-Бијељина) 4 поена >< 8.- Марко Стајић (Основац-Билећа) 3,5 поена >< 9.- Вељко Максимовић (Обудовац) 3 поена >< 10.- Срђан Попадић (Ан пасан-Мркоњић Град) 2,5 поена >< 11.- Душан Михајловић (Црвена Звијезда 81-Обудовац) 0,5 поена >< 12.- Дарко Јашаревић (Пантери-Бијељина) 0,5 поена

Група до 10 година – 20 такмичара одиграли 7 кола, прва четворица иду даље

1.- Немања Алексић (Младост-Теслић) 6 поена

2.- Андреј Трифуновић (Пролекс-Котор Варош) 5,5 поена

3.- Никола Гајић (Младост-Теслић) 5,5 поена

4.- Милош Ђукарић (Младост-Теслић) 5,5 поена

5.- Алекса Шарац (ОШК Гамбит-Пале) 4,5 поена >< 6.- Михаило Куљанин (ОШК Мат-Источна Илиџа) 4 поена >< 7.- Владан Вујовић (Основац-Билећа) 4 поена >< 8.- Вук Пољаковић (ОШК Гамбит-Пале) 4 поена >< 9.- Огњен Милосављевић (Дворови-Дворови) 3,5 поена >< 10.- Никола Стојановић (ОШК Мат-Источна Илиџа) 3,5 поена >< 11.- Дејан Дувњак (Горски Термаг-Рогатица) 3 поена >< 12.- Николај петровић (Пантери-Бијељина) 3 поена >< 13.- Семир Медић (Пантери-Бијељина) 3 поена >< 14.-  Немања Вуксан (Скакач-Банја Лука) 3 поена >< 15.- Милорад Божић (Дворови) 3 поена >< 16.- Александар Бобар (Пантери-Бијељина) 2,5 поена >< 17.- Дарио Шиљеговић (ОШК Гамбит-Пале) 2 поена >< 18.- Стефан Савић (Пантери-Бијељина) 2 поена >< 19.- Давид Перић (Пантери-Бијељина) 1,5 поена >< и 20.- Стефан Јотановић (Пантери-Бијељина) 1 поен.

Група до 12 година – 21 учесник, 7 кола „швајцарац“

1.- Бојан Максимовић (Скакач-Бања Лука) 6,5 поена

2.- Драган Станковић (Пролекс-Котор Варош) 5,5 поена

3.- Марко Трифуновић (Козара-Градишка) 5 поена

4.- Стефан Јотановић (Младост-Теслић) 5 поена

5.- Бранислав Барјактаревић (Дворови) 4,5 поена >< 6.- Марко Попадић (Ан пасан-Мркоњић Град) 4,5 поена >< 7.- Александар Гојковић (Дворови) 4 поена >< 8.- Немања Јокић (ОШК Гамбит- Пале) 4 поена >< 9.- Милан Млинаревић (ОШК Мат-Источна Илиџа) 4 поена >< 10.- Дарко Копривица (Основац-Билећа) 4 поена >< 11.-Миљан Савић (Младост-Гацко) 3,5 поена >< 12.- Кристијан Кокановић (Дервента) 3,5 поена >< 13.- Предраг Трифуновић (Дворови) 3 поена >< 14.- Лука Лазић (ОШК Гамбит-Пале) 3 поена >< 15.- Стефан Николић (Црвена Звијезда 81-Обудовац) 3 поена >< 16.- Небојша Крстић (Пантери-Бијељина) 3 поена >< 17.- Денис Беговић (Пантери-Бијељина) 3 поена >< 18.- Јован Дамјанац (Калиновик) 3 поена >< 19.- Никола Јовановић (Пантери-Бијељина) 2,5 поена >< 20.- Стефан Ђерић (Пантери-Бијељина) 2 поена >< 21.- Милан Копривица (Пантери-Бијељина) 1 поен

Група до 14 година – 23 такмичара, најбројнија група на првенству

1.-  Драган Тодоровић (Младост-Теслић) 6 поена

2.- Радослав Ћетојевић ( ШК Бања Лука) 5,5 поена

3.- Драган Симић (Младост-Теслић) 5 поена

4.- Никола Нешић (ШК Добој) 5 поена

5.- Љубо Ђурић (Дворови) 5 поена >< 6.- Дејан Марјановић (Скакач-Бања Лука) 4 поена >< 7.- Стефан Мијић (Младост-Теслић) 4 поена >< 8.- Филип Куљанин (ОШК Мат-Источна Илиџа) 4 поена >< 9.- Стефан Кондић (Скакач-Бања Лука) 4 поена >< 10.- Вукашин Вучинић (Основац-Билећа) 4 поена >< 11.- Милош Марјановић (Козара-Градишка) 4 поена >< 12.- Ђорђе Симић (Младост-Теслић) 3,5 поена >< 13.- Никола Лубарда (Горски Термаг-Рогатица) 3,5 поена >< 14.- Никола Милидраг (Младост-Гацко) 3,5 поена >< 15.- Ђорђе Наранджић (Дворови) 3 поена >< 16.- Саво Дендић (Младост-Гацко) 3 поена >< 17.- Милан Бјелица (Младост-Гацко) 3 поена >< 18.- Лука Пекић (ОШК Гамбит-Пале) 3 поена >< 19.- Давид Атељевић (ОШК Мат-Источна-Илиџа) 2,5 поена >< 20.- Зоран Лукић (Црвена Звијезда81-Обудовац) 2,5 поена >< 21.- Недељко Симић (Црвена Звијезда-Обудовац) 2 поена >< 22.- Цвијетин Мишкић (Црвена Звијезда81-Обудовац) 2 поена >< 23.- Душко Поповић (Црвена Звијезда81-Обудовац) 2 поена.

Група до 16 година – укупно 12 такмичара, такође одиграно 7 кола

1.- Марко Костић (ШК Бања Лука) 5,5 поена

2.- Филип Губо (Скакач-Бања Лука) 5 поена

3.- Бошко Шкорић (Уна-Козарска Дубица) 4,5 поена

4.- Дарко Васиљевић (Рудар-Приједор) 4,5 поена

5.- Марко Бундало (Скакач-Бања Лука) 4 поена >< 6.- Ђорђе Ђурић (ШК Бања Лука) 4 поена >< 7.- Дарко Алексић (Рудар-Приједор) 3,5 поена >< 8.- Немања Мастикоса (Рудар-Приједор) 3 поена >< 9.- Добрица Млинаревић (ОШК Мат-Источна Илиџа) 3 поена >< 10.- Бошко Трифуновић (Пролекс-Котор Варош) 2,5 поена >< 11.- Мићо Панић (Младост Теслић) 2,5 поена 12.- Цвијетин Танасић (Црвена Звијезда81-Обудовац) 1 поен.

Група до 18 година – такмичило се 12 шахиста у 7 кола

1.- Стефан Јокић (ОШК Гамбит-Пале) 6 поена

2.- Бојан Корићанац (Скакач-Банја Лука) 5,5 поена

3.- Јован Девић (Козара-Градишка) 5 поена

4.- Драган Шкиљевић (Младост-Гацко) 4 поена

5.- Александар Бакић (Уна-Козарска Дубица) 3,5 поена >< 6.- Дејан Ђуричић (ШК Бања Лука) 3,5 поена >< 7.- Томислав Поповић (Сутјеска-Фоча) 3,5 поена  >< 8.- Душан Петрушић (Сутјеска-Фоча) 3 поена >< 9.- Јован Суџум (Основац-Билећа) 3 поена >< 10.- Живко Васиљевић (Црвена Звијезда81-Обудовац)2,5 поена >< 11.- Радослав Мијић (Пролекс-Котор Варош) 1,5 поена >< 12.- Марко Милошевић (Младост-Гацко) 1 поен.

Омладинци до 20 година – 11 такмичара,7 кола

1.- Александар Кокотовић (Основац-Билећа) 5,5 поена

2.- Славен Паштар (Ан пасан-Мркоњић Град) 5,5 поена

3.- Јован Бјелић (Дворови) 4,5 поена

4.- Небојша Ђогатовић (Сутјеска-Фоча) 4,5 поена

5.- Борислав Миловановић (Дворови) 4 поена >< 6.- Милан Бајић (Сутјеска-Фоча) 4 поена >< 7.- Петар Милошевић (Младост-Гацко) 3,5 поена >< 8.- Дарко Станковић (Пролекс-Котор Варош) 3 поена >< 9.- Небојша Владић (Уна-Козарска Дубица) 3 поена 10.- Огњен Будић (Сутјеска-Фоча) 2,5 поена >< 11.- Ђорђе Томић (Сутјеска-Фоча) 2 поена.

Листа видео материјала кадетског РС 2013

Кадетска такмичења

24. кадетско и омладинско РС Бања Дворови 2017, од 7. до 9. априла

РАСПИС

.

batumi2016

17. рапид и блиц првенство Европе, 19. – 23. јун 2017, Будва

.РАСПИС

 

Школско првенство Европе, 10. – 20. јун, Будва

РАСПИС

 

 

 

 

 

 

 

Следећи догађаји

Премијер лига БиХ 24.08. -31.08. 2017 Сарајево

Спортско лето Параћин, 7. до 14. јул 2017

Аматерско првенство Европе, 09. – 17. 06. 2017, Ниш

РАСПИС

Екипно Европе за ветеране, Нови Сад 24. 06. – 4. 07. 2017

Екипно првенство Европе-Крит 27.10. – 7.11. 2017

Ускоро- нови дигитални шаховски сат

нови дигитални шаховски сат