slajdsajt1

slajdsajt1

slajdsajt2

slajdsajt2

slajdsajt4

fotototo

Kadetska prvenstva RS

22. Kadetsko i omladinsko prvenstvo RS – Banja Dvorovi 2015

 RASPIS za kadetsko i omladinsko prvenstvo RS 2015

Prijavni list

 Turnirski pravilnik

Nastupilo je 147 mladih šahista, među kojima 109 kadeta i 33 kadetkinje, te 2 omladinca i 3 omladinke. Svi oni dolaze iz 19 klubova širom RS, a najbrojniji su bili članovi škole šaha „Skakač“ Banjaluka (22 članova), ŠK „Panteri“ Bijeljina (21), ŠK „Crvena zvijezda“ Obudovac (18), „Osnovac“ Bileća (15) itd.

Pobjednici po kategorijama:

DJEČACI                                  DJEVOJČICE

Do 8 godina:

1.-Slobodan Pištalović (Velemajstor, Brčko)           1.-Katarina Nikolić (Dvorovi)
2.-Mirko Šajin (Svetozar Gligorić, Bijeljina)          2.-Marija Ostojić (Dvorovi)
3.-Emanuel Lazić (Panteri, Bijeljina)                          3.-Ivana Arnaut (Skakač, Banjaluka)

Do 10 godina:

1.-Marko Lipovčić ( Mat, Teslić)                       1.-Anastasija Stankić (Panteri, Bijeljina)
2.-Dušan Joksimović (C. zvijezda, Obudovac)        2.-Đurđica Kozomara (Panteri, Bijeljina)
3.- Marko Brkić (Banjaluka)                                  3.-Milica Ostojić (Dvorovi)

Do 12 godina:

1.-Aleksej Vidić (Derventa)                                    1.-Katarina Arnaut (Skakač, Banjaluka)
2.-Miloš Đukarić (Mladost, Teslić)                       2.-Slađana Lukić (Dvorovi)
3.-Nemanja Aleksić (Mladost, Teslić)                    3.-Dragica Simić (C. zvijezda, Obudovac)

Do 14 godina:

1.-Bojan Maksimović (Skakač, Banjaluka)                     1.-Maša Maksimović (Skakač, Banjaluka)
2.- Marko Trifunović (Skakač, Banjaluka)                   2.-Jelena Tomić (Dvorovi)
3.- Dragan Stanković (Kotor Varoš)                             3.-Anja Đurić (Dvorovi)

Do 16 godina:

1.-Filip Kuljanin (Slavija, Istočno Sarajevo)          1.-Vladanka Tomić (Mladost, Teslić)
2.-Dragan Simić (Mladost, Teslić)                            2.-Tijana Babić (Skakač, Banjaluka)
3.-Stefan Kondić (Skakač, Banjaluka)                        3.-Marija Krnjević (Osnovac, Bileća)

Do 18 godina:

1.-Marko Kostić (Banjaluka)                                         1.-Sara Jaćimović (Brod)
2.-Filip Gubo (Skakač, Banjaluka)                                2.-Žana Kokanović (Derventa)
3.-Dobrica Mlinarević (S. Gligorić, Bijeljina)           3.-Jelena Gušić (Osnovac, Bileća)

Do 20 godina:

1.-Sudžum Jovan (Osnovac, Bileća)                        1.-Jovana Milanović (Dvorovi)
2.-Vukašin Vučinić (Osnovac, Bileća)                2.-Milanka Tomić (Mladost, Teslić)
3.- prijavljeni dvojica takmičara                       3.-Snežana Stajić (Osnovac, Bileća)

 

 Ukupna statistika:

M 8    M 10    M 12    M 14    M 16    M 18    M 20

Ž 8    Ž 10    Ž 12    Ž 14    Ž 16    Ž 18    Ž 20

 

 

FOTO-GALERIJA  1.

FOTO-GALERIJA  2.

 

                                                   VIDEO galerija

>

 

RASPIS 16. kadetskog i omladinskog prvenstva BiH, 16. do 19. maj 2015, Neum

 

 

 „““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

21. Kadetsko i omladinsko prvenstvo RS – Banja Dvorovi 2014

RASPIS za kadetsko i omladinsko prvenstvo RS 2014

Prijavni list 

Turnirski pravilnik

Nastupilo je 152 mladih šahista što predstavlja novi rekord ovog takmičenja. Od toga u kadetskoj konkurenciji 142 učesnika (107 kadeta i 35 kadetkinja), a u omladinskoj 10 učesnika (7 omladinaca i 3 omladinke).  Svi oni dolaze iz 21 različitog šahovskog kluba širom RS, a najbrojniji su šahisti ekipa „Panteri“ iz Bijeljine (22), „Skakač“ iz Banjaluke (21), „Osnovac“ iz Bileće (15), „Gambit“ iz Pala (15) itd..

 Pobjednici po kategorijama:

DJEČACI                                  DJEVOJČICE

Do 8 godina:

1.Šolak Sergej (Skakač)             1.Duvnjak Anja (Gorski Termag)
2.Pištalović Slobodan (Velemajstor)       2.Ćurt Džejla (Rudar)
3.Knežević Luka (Derventa)          3.Ostojić Marija (Dvorovi)

Do 10 godina:

1.Lipovčić Marko (Mat-Teslić)              1.Lukić Slađana (Dvorovi)
2.Aleksić Nemanja (Mladost)          2.Stankić Anastasija (Panteri)
3.Brkić Marko (Mala rokada)         3.Kozomara Đurđica (Panteri)

Do 12 godina:

1.Maksimović Bojan (Skakač)         1.Bojanić Bojana (Derventa)
2.Trifunović Marko (Skakač)         2.Arnaut Katarina (Skakač)
3.Stanković Dragan (Proleks)        3.Narandžić Aleksandra (Dvorovi)

Do 14 godina:

1.Simić Dragan (Mladost)            1.Tomić Jelena (Dvorovi)
2.Jotanović Stefan (Mladost)        2.Maksimović Maša (Skakač)
3.Jokić Nemanja (Gambit)             3.Đurić Anja (Dvorovi)

Do 16 godina:

1.Mijić Stefan (Mladost)            1.Babić Tijana (Skakač)
2.Kondić Stefan (Skakač)            2.Gušić Jelena (Osnovac)
3.Kuljanin Filip (Mat-I.Ilidža)               3.Kokanović Žana (Derventa)

Do 18 godina:

1.Kostić Marko (Mala rokada)        1.Jaćimović Sara (Slavija)
2.Gubo Filip (Skakač)               2.Milanović Jovana (Dvorovi)
3.Sudžum Jovan (Osnovac)             3.Tomić Milinka (Mladost)

Do 20 godina:

1.Bjelić Jovan (Dvorovi)            1.Popadić Milica (Osnovac)
2.Paštar Slaven (An pasan)          2.Popadić Mirjana (Osnovac)
3.Bakić Aleksandar (Una)            3.Stajić Snežana (Osnovac)

 

Kompletan spisak učesnika sa poretkom

 

 

DJEČACI LISTA 1 2 3 4 5 6 7 TABELA STATISTIKA
M-8 bp bk bk bk bk bk bk bk bt LINK
M-10 bp  bk  bk  bk  bk  bk  bk  bk  bt LINK
M-12 bp bk bk  bk bk  bk  bk  bk  bt LINK
M-14 bp bk  bk  bk  bk  bk bk bk bt LINK
M-16 bp  bk bk bk  bk bk  bk bk  bt LINK
M-18 bp  bk  bk bk  bk  bk  bk  bk  bt  LINK
M-20 bp bk  bk  bk  bk bk  bk  bk  bt  LINK

bpLISTA UČESNIKA

bkREZULTATI KOLAbd

btKONAČNA TABELA

DAME LISTA 1 2 3 4 5 6 7 TABELA STATISTIKA
Ž-8 bp bd bd bd bd bd bd bd bt LINK
Ž-10  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK
Ž-12  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK
Ž-14  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK
Ž-16  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK
Ž-18  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK
Ž-20  bp  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bd  bt LINK

FOTO-GALERIJA

VIDEO

Šahovska unija BiH i ŠK “Inzio-Tušanj” iz Tuzle, u motelu “Rudar” u Tuzli oranizuju 15. kadetsko i juniorsko/omladinsko prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Raspistext     Raspispdf


 „““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

20. Kadetsko i omladinsko prvenstvo RS – Banja Dvorovi 2013

Rezultati i tabele

Na ovom takmičenju nastupilo je ukupno 149 takmičara, od toga je 100 kadeta, 35 kadetkinja,11 omladinaca i 3 omladinke. Svi oni dolaze iz 22 različita kluba širom RS. Takmičenje se odvijalo u 7 muških i 7 ženskih starosnih kategorija. Tempo igre je bio 60 minuta po igraču.

Kadetkinje:

Grupa do 8 godina – Učestvovale su 4 takmičarke i sve su se plasirale na Kadetsko BiH.  Igran je dvokružni Berger:

1.- Anja Duvnjak  (Gorski Termag-Rogatica)  ukupno osvojila  5 poena

2.- Milica Ostojić (Dvorovi-Dvorovi)  takođe 5 poena, ali je žrijebom  zauzela drugo mjesto

3.- Anastasija Stankić (Panteri-Bijeljina) ukupno 1,5 poena

4.- Sara Rankić (Dvorovi-Dvorovi) ukupno 0,5 poena.

Grupa do 10 godina – Ukupno 9 takmičarki, prvih 4 se plasiralo dalje, a igran je jednokružni Berger

1.- Aleksandra Narandžić (Dvorovi-Dvorovi) ukupno 7,5 poena

2.- Katarina Arnaut ( Skakač-Banja Luka) ukupno 6 poena

3.- Ajla Islamović (Rudar-Prijedor) ukupno 5,5 poena

4.- Slađana Lukić (Dvorovi-Dvorovi) ukupno 4,5 poena

5.- Ana Marjanović (Kozara-Gradiška) 3,5 poena >< 6.- Dragica Simić (Crvena Zvijezda 81-Obudovac) 3 poena >< 7.- Maja Miljanović (Osnovac-Bileća) 3 poena >< 8.- Anastasija Rankić (Dvorovi-Dvorovi) 2,5 poena >< 9.- Ivana Simeunović (Dvorovi-Dvorovi) 0,5 poena.

Grupa do 12 godina – Ukupno 5 takmičarki, 4 idu dalje,a igrao se jednokružni Berger

1.- Jelena Tomić (Dvorovi-Dvorovi) ukupno 3,5 poena

2.-  Maša Maksimović (Skakač-Banja Luka) ukupno 3 poena

3.- Anja Đurić (Dvorovi-Dvorovi) ukupno 2 poena

4.- Bojana Bojanić (Derventa-Derventa) ukupno 1,5 poena  > > < <  5.- Selma Budimlić (Rudar-Prijedor) 0 poena.

Grupa do 14 godina – Ukupno 9 takmičarki,4 idu dalje, igrao se jednokružni Berger

1.- Vladanka Tomić (Mladost-Teslić) ukupno 7,5 poena

2.- Tijana Babić (Skakač-Banja Luka) ukupno 7 poena

3.- Marija Krnjević (Osnovac-Bileća) ukupno 5,5 poena

4.- Dajana Rajak (Gorski Termag-Rogatica) ukupno 5 poena

5.- Jelena Kovačević (Mladost-Teslić) 4 poena >< 6.- Hana Budimlić (Rudar-Prijedor) 3,5 poena >< 7.- Kristina Damjanac (Kalinovik) 1,5 poena >< 8.- Zora Lukić (Obudovac) 1,5 poena >< 9.- Jovana Mihajlović (Obudovac) 0,5 poena

Grupa do 16 godina – Učestvovale su 4 takmičarke i sve idu dalje, igrao se dvokružni Berger

1.- Sara Jaćimović (Slavija-Istočno Sarajevo) ukupno 6 poena

2.- Žana Kokanović (Derventa-Derventa) ukupno 2,5 poena

3.- Jelena Gušić (Osnovac-Bileća) ukupno 2 poena

4.- Milica Babić (Skakač-Banja Luka) ukupno 1,5 poena

Grupa do 18 godina – Učestvovale su 4 takmičarke, a igrao se dvokružni Berger

1.- Milanka Tomić (Mladost-Teslić) osvojila 6 poena

2.- Jelena Gajić (Skakač-Banja Luka) osvojila 4 poena

3.- Jovana Milanović (Dvorovi-Dvorovi) osvojila 2 poena

4.- Snežana Stajić (Osnovac-Bileća) bez poena

Omladinke do 20 godina – Sve tri učesnice su iz škole šaha „Osnovac“ Bileća i odigrale su dvokružni Berger

1.- Mirjana Popadić osvojila 4 poena

2.- Dajana Milićević osvojila 2 poena

3.- Milica Popadić bez poena

Kadeti:

Grupa do 8 godina – Takmičilo se 12 poletaraca koji su odigrali „švajcarac“ od 7 kola

1.- Luka Knežević (Derventa) ukupno 5 poena

2.- Miloš Kapor (Osnovac-Bileća)  5 poena

3.- Marko Lipovčić (Mladost-Teslić) 5 poena

4.- Igor Bencuz (Kozara-Gradiška) 5 poena

5.- Mihajlo Malinčić (Gambit-Pale) 4 poena >< 6.- Nikola Mrković (OŠK Mat-Ilidža) 4 poena >< 7.- Damjan Petrović (Panteri-Bijeljina) 4 poena >< 8.- Marko Stajić (Osnovac-Bileća) 3,5 poena >< 9.- Veljko Maksimović (Obudovac) 3 poena >< 10.- Srđan Popadić (An pasan-Mrkonjić Grad) 2,5 poena >< 11.- Dušan Mihajlović (Crvena Zvijezda 81-Obudovac) 0,5 poena >< 12.- Darko Jašarević (Panteri-Bijeljina) 0,5 poena

Grupa do 10 godina – 20 takmičara odigrali 7 kola, prva četvorica idu dalje

1.- Nemanja Aleksić (Mladost-Teslić) 6 poena

2.- Andrej Trifunović (Proleks-Kotor Varoš) 5,5 poena

3.- Nikola Gajić (Mladost-Teslić) 5,5 poena

4.- Miloš Đukarić (Mladost-Teslić) 5,5 poena

5.- Aleksa Šarac (OŠK Gambit-Pale) 4,5 poena >< 6.- Mihailo Kuljanin (OŠK Mat-Istočna Ilidža) 4 poena >< 7.- Vladan Vujović (Osnovac-Bileća) 4 poena >< 8.- Vuk Poljaković (OŠK Gambit-Pale) 4 poena >< 9.- Ognjen Milosavljević (Dvorovi-Dvorovi) 3,5 poena >< 10.- Nikola Stojanović (OŠK Mat-Istočna Ilidža) 3,5 poena >< 11.- Dejan Duvnjak (Gorski Termag-Rogatica) 3 poena >< 12.- Nikolaj petrović (Panteri-Bijeljina) 3 poena >< 13.- Semir Medić (Panteri-Bijeljina) 3 poena >< 14.-  Nemanja Vuksan (Skakač-Banja Luka) 3 poena >< 15.- Milorad Božić (Dvorovi) 3 poena >< 16.- Aleksandar Bobar (Panteri-Bijeljina) 2,5 poena >< 17.- Dario Šiljegović (OŠK Gambit-Pale) 2 poena >< 18.- Stefan Savić (Panteri-Bijeljina) 2 poena >< 19.- David Perić (Panteri-Bijeljina) 1,5 poena >< i 20.- Stefan Jotanović (Panteri-Bijeljina) 1 poen.

Grupa do 12 godina – 21 učesnik, 7 kola „švajcarac“

1.- Bojan Maksimović (Skakač-Banja Luka) 6,5 poena

2.- Dragan Stanković (Proleks-Kotor Varoš) 5,5 poena

3.- Marko Trifunović (Kozara-Gradiška) 5 poena

4.- Stefan Jotanović (Mladost-Teslić) 5 poena

5.- Branislav Barjaktarević (Dvorovi) 4,5 poena >< 6.- Marko Popadić (An pasan-Mrkonjić Grad) 4,5 poena >< 7.- Aleksandar Gojković (Dvorovi) 4 poena >< 8.- Nemanja Jokić (OŠK Gambit- Pale) 4 poena >< 9.- Milan Mlinarević (OŠK Mat-Istočna Ilidža) 4 poena >< 10.- Darko Koprivica (Osnovac-Bileća) 4 poena >< 11.-Miljan Savić (Mladost-Gacko) 3,5 poena >< 12.- Kristijan Kokanović (Derventa) 3,5 poena >< 13.- Predrag Trifunović (Dvorovi) 3 poena >< 14.- Luka Lazić (OŠK Gambit-Pale) 3 poena >< 15.- Stefan Nikolić (Crvena Zvijezda 81-Obudovac) 3 poena >< 16.- Nebojša Krstić (Panteri-Bijeljina) 3 poena >< 17.- Denis Begović (Panteri-Bijeljina) 3 poena >< 18.- Jovan Damjanac (Kalinovik) 3 poena >< 19.- Nikola Jovanović (Panteri-Bijeljina) 2,5 poena >< 20.- Stefan Đerić (Panteri-Bijeljina) 2 poena >< 21.- Milan Koprivica (Panteri-Bijeljina) 1 poen

Grupa do 14 godina – 23 takmičara, najbrojnija grupa na prvenstvu

1.-  Dragan Todorović (Mladost-Teslić) 6 poena

2.- Radoslav Ćetojević ( ŠK Banja Luka) 5,5 poena

3.- Dragan Simić (Mladost-Teslić) 5 poena

4.- Nikola Nešić (ŠK Doboj) 5 poena

5.- Ljubo Đurić (Dvorovi) 5 poena >< 6.- Dejan Marjanović (Skakač-Banja Luka) 4 poena >< 7.- Stefan Mijić (Mladost-Teslić) 4 poena >< 8.- Filip Kuljanin (OŠK Mat-Istočna Ilidža) 4 poena >< 9.- Stefan Kondić (Skakač-Banja Luka) 4 poena >< 10.- Vukašin Vučinić (Osnovac-Bileća) 4 poena >< 11.- Miloš Marjanović (Kozara-Gradiška) 4 poena >< 12.- Đorđe Simić (Mladost-Teslić) 3,5 poena >< 13.- Nikola Lubarda (Gorski Termag-Rogatica) 3,5 poena >< 14.- Nikola Milidrag (Mladost-Gacko) 3,5 poena >< 15.- Đorđe Narandžić (Dvorovi) 3 poena >< 16.- Savo Dendić (Mladost-Gacko) 3 poena >< 17.- Milan Bjelica (Mladost-Gacko) 3 poena >< 18.- Luka Pekić (OŠK Gambit-Pale) 3 poena >< 19.- David Ateljević (OŠK Mat-Istočna-Ilidža) 2,5 poena >< 20.- Zoran Lukić (Crvena Zvijezda81-Obudovac) 2,5 poena >< 21.- Nedeljko Simić (Crvena Zvijezda-Obudovac) 2 poena >< 22.- Cvijetin Miškić (Crvena Zvijezda81-Obudovac) 2 poena >< 23.- Duško Popović (Crvena Zvijezda81-Obudovac) 2 poena.

Grupa do 16 godina – ukupno 12 takmičara, takođe odigrano 7 kola

1.- Marko Kostić (ŠK Banja Luka) 5,5 poena

2.- Filip Gubo (Skakač-Banja Luka) 5 poena

3.- Boško Škorić (Una-Kozarska Dubica) 4,5 poena

4.- Darko Vasiljević (Rudar-Prijedor) 4,5 poena

5.- Marko Bundalo (Skakač-Banja Luka) 4 poena >< 6.- Đorđe Đurić (ŠK Banja Luka) 4 poena >< 7.- Darko Aleksić (Rudar-Prijedor) 3,5 poena >< 8.- Nemanja Mastikosa (Rudar-Prijedor) 3 poena >< 9.- Dobrica Mlinarević (OŠK Mat-Istočna Ilidža) 3 poena >< 10.- Boško Trifunović (Proleks-Kotor Varoš) 2,5 poena >< 11.- Mićo Panić (Mladost Teslić) 2,5 poena 12.- Cvijetin Tanasić (Crvena Zvijezda81-Obudovac) 1 poen.

Grupa do 18 godina – takmičilo se 12 šahista u 7 kola

1.- Stefan Jokić (OŠK Gambit-Pale) 6 poena

2.- Bojan Korićanac (Skakač-Banja Luka) 5,5 poena

3.- Jovan Dević (Kozara-Gradiška) 5 poena

4.- Dragan Škiljević (Mladost-Gacko) 4 poena

5.- Aleksandar Bakić (Una-Kozarska Dubica) 3,5 poena >< 6.- Dejan Đuričić (ŠK Banja Luka) 3,5 poena >< 7.- Tomislav Popović (Sutjeska-Foča) 3,5 poena  >< 8.- Dušan Petrušić (Sutjeska-Foča) 3 poena >< 9.- Jovan Sudžum (Osnovac-Bileća) 3 poena >< 10.- Živko Vasiljević (Crvena Zvijezda81-Obudovac)2,5 poena >< 11.- Radoslav Mijić (Proleks-Kotor Varoš) 1,5 poena >< 12.- Marko Milošević (Mladost-Gacko) 1 poen.

Omladinci do 20 godina – 11 takmičara,7 kola

1.- Aleksandar Kokotović (Osnovac-Bileća) 5,5 poena

2.- Slaven Paštar (An pasan-Mrkonjić Grad) 5,5 poena

3.- Jovan Bjelić (Dvorovi) 4,5 poena

4.- Nebojša Đogatović (Sutjeska-Foča) 4,5 poena

5.- Borislav Milovanović (Dvorovi) 4 poena >< 6.- Milan Bajić (Sutjeska-Foča) 4 poena >< 7.- Petar Milošević (Mladost-Gacko) 3,5 poena >< 8.- Darko Stanković (Proleks-Kotor Varoš) 3 poena >< 9.- Nebojša Vladić (Una-Kozarska Dubica) 3 poena 10.- Ognjen Budić (Sutjeska-Foča) 2,5 poena >< 11.- Đorđe Tomić (Sutjeska-Foča) 2 poena.

Lista video materijala kadetskog RS 2013

Kadetska takmičenja

24. kadetsko i omladinsko RS Banja Dvorovi 2017, od 7. do 9. aprila

RASPIS

.

batumi2016

17. rapid i blic prvenstvo Evrope, 19. – 23. jun 2017, Budva

.RASPIS

 

Školsko prvenstvo Evrope, 10. – 20. jun, Budva

RASPIS

 

 

 

 

 

 

 

Sledeći događaji

Premijer liga BiH 24.08. -31.08. 2017 Sarajevo

Sportsko leto Paraćin, 7. do 14. jul 2017

Amatersko prvenstvo Evrope, 09. – 17. 06. 2017, Niš

RASPIS

Ekipno Evrope za veterane, Novi Sad 24. 06. – 4. 07. 2017

Ekipno prvenstvo Evrope-Krit 27.10. – 7.11. 2017

Uskoro- novi digitalni šahovski sat

novi digitalni šahovski sat