slajdsajt1

slajdsajt1

slajdsajt2

slajdsajt2

slajdsajt4

fotototo

Кадетско РС 2017

24. Кадетско и омладинско првенство РС – Бања Дворови 2017

 

Р А С П И С

ПРИЈАВНИ ЛИСТ

ТУРНИРСКИ ПРАВИЛНИК

резултати и табеле

М8   М10   М12   М14   М16   М18   М20 

Ж8   Ж10   Ж12   Ж14   Ж16   Ж18   Ж20

Ф О Т О галерија 

ВИДЕО извјештај

Бања Дворови је у периоду од 7. до 9. априла 2017. године угостила 156 младих шахиста Републике Српске. Прецизније, наступило је 104 кадета, 44 кадеткиње, 5 омладинаца и 3 омладинке. Сви они долазе из 19 различитих клубова широм РС,а највише их је било из екипе домаћина ШК „Светозар Глигорић“ Бијељина,укупно 26 такмичара, затим ШК „Дворови“ са 23, ШШ „Скакач“ из Бањалуке са 21 такмичарем итд. Највећи број медаља освојили су чланови ШК Младост Теслић и ШК „Светозар Глигорић“ Бијељина,укупно по 7 медаља, док је ШШ „Скакач“ Бањалука освојио 6 медаља али од тога броја чак 5 златних. У групама са 9 и више играча игран је Швајцарац од 7 кола, а у осталим групама једнокружни или двокружни Бергер. Темпо игре у свих 14 старосних група износио је 60 минута по играчу. Побједницима су припали пехари и шаховске књиге, а тројици првопласираних медаље и дипломе. Они су уједно обезбиједили пласман на 18. кадетско и омладинско првенство БиХ, које се игра од 20. до 23. маја у Зеници.
Награде су уручили Владо Стојановић и Раде Јаворић, чланови Извршног одбора Шаховског савеза РС, организатора првенства.
О техничким детаљима бринула су руководства шаховских клубова Пантери и „Светозар Глигорић“ из Бијељине.
Директор шампионата био је Владо Стојановић, а судили су Небојша Радосављевић, Зоран Рунић, Лало Перић и Дражен Радуловић.

Комплетан извјештај о броју освојених медаља и пласману свих учесника можете видјети на сајту шаховског тренера Бранка Томића:  Извјештај ШШ Скакач Бањалука

Побједници по категоријама:

ДЈЕЧАЦИ                                  ДЈЕВОЈЧИЦЕ

До 8 година:

1.-Андрија Шкобо (ШШ Скакач, Бањалука)                 1.-Анастасија Ђурић (Младост, Теслић)  
2.-Александар Стојановић (С. Глигорић, Бијељина)            2.-Жељана Ђурић (Младост, Теслић) 
3.-Горан Мијић (ОШК Мат, Ист Илиџа)                3.-Марија Ивановић (Дворови) 

До 10 година:

1.-Слободан Пишталовић (Велемајстор, Брчко)                   1.-Милана Бабић (Младост, Теслић) 
2.-Мирко Шајин (Св Георгије, Бијељина)                                 2.-Маша Бабић (Младост, Теслић) 
3.- Емануел Лазић (С. Глигорић, Бијељина)                            3.-Марија Остојић (Дворови) 

До 12 година:

1.-Марко Липовчић (ШШ Мат, Теслић)                        1.-Ђурђица Козомара (С. Глигорић, Бијељина) 
2.-Никола Мрковић (ОШК Мат, И. Илиџа)                         2.-Тијана Станишић (Св Георгије, Бијељина) 
3.-Душан Јоксимовић (Цр. звијезда, Обудовац)               3.-Тамара Станишић (Св Георгије, Бијељина) 

До 14 година:

1.-Немања Алексић (Младост, Теслић)                    1.-Катарина Арнаут (ШШ Скакач, Бањалука)
2.- Душан Козомара (С. Глигорић, Бијељина)                           2.-Миљана Голубовић (Дворови)
3.- Дејан Дувњак (Г. Термаг, Рогатица)                        3.-Драгица Симић (Цр. Звијезда, Обудовац)

До 16 година:

1.-Бојан Максимовић (ШШ Скакач, Бањалука)               1.-Маша Максимовић (ШШ Скакач, Бањалука)
2.-Стефан Јотановић (Младост, Теслић)               2.-Јелена Томић (Дворови) 
3.-Драган Станковић (Котор Варош)                                   3.-Ања Ђурић (С. Глигорић, Бијељина)

До 18 година:

1.-Стефан Кондић (ШШ Скакач, Бањалука)                       1.-Владанка Томић (Младост, Теслић)
2.-Владислав Пејић (ШШ Скакач, Бањалука)                     2.-Хана Будимлић (Рудар, Приједор)
3.-Филип Куљанин (ОШК Мат, И. Илиџа)                       3.-Драгана Ранкић(С.Глигорић,Бијељина)

До 20 година:

1.-Петар Ивановић (Велемајстор, Брчко)                1.-Сара Јаћимовић (С. Глигорић, Бијељина)
2.-Александар Мирковић (Велемајстор, Брчко)                    2.-Жана Кокановић (Дервента)
3.- Небојша Јотановић (ПОШК)                                         3.-Јелена Гушић (Основац, Билећа)

 

Кадетска такмичења

24. кадетско и омладинско РС Бања Дворови 2017, од 7. до 9. априла

РАСПИС

.

batumi2016

17. рапид и блиц првенство Европе, 19. – 23. јун 2017, Будва

.РАСПИС

 

Школско првенство Европе, 10. – 20. јун, Будва

РАСПИС

 

 

 

 

 

 

 

Следећи догађаји

Премијер лига БиХ 24.08. -31.08. 2017 Сарајево

Спортско лето Параћин, 7. до 14. јул 2017

Аматерско првенство Европе, 09. – 17. 06. 2017, Ниш

РАСПИС

Екипно Европе за ветеране, Нови Сад 24. 06. – 4. 07. 2017

Екипно првенство Европе-Крит 27.10. – 7.11. 2017

Ускоро- нови дигитални шаховски сат

нови дигитални шаховски сат