slajdsajt1

slajdsajt1

slajdsajt2

slajdsajt2

slajdsajt4

fotototo

Kadetsko RS 2017

24. Kadetsko i omladinsko prvenstvo RS – Banja Dvorovi 2017

 

R A S P I S

PRIJAVNI LIST

TURNIRSKI PRAVILNIK

rezultati i tabele

M8   M10   M12   M14   M16   M18   M20 

Ž8   Ž10   Ž12   Ž14   Ž16   Ž18   Ž20

F O T O galerija 

VIDEO izvještaj

Banja Dvorovi je u periodu od 7. do 9. aprila 2017. godine ugostila 156 mladih šahista Republike Srpske. Preciznije, nastupilo je 104 kadeta, 44 kadetkinje, 5 omladinaca i 3 omladinke. Svi oni dolaze iz 19 različitih klubova širom RS,a najviše ih je bilo iz ekipe domaćina ŠK „Svetozar Gligorić“ Bijeljina,ukupno 26 takmičara, zatim ŠK „Dvorovi“ sa 23, ŠŠ „Skakač“ iz Banjaluke sa 21 takmičarem itd. Najveći broj medalja osvojili su članovi ŠK Mladost Teslić i ŠK „Svetozar Gligorić“ Bijeljina,ukupno po 7 medalja, dok je ŠŠ „Skakač“ Banjaluka osvojio 6 medalja ali od toga broja čak 5 zlatnih. U grupama sa 9 i više igrača igran je Švajcarac od 7 kola, a u ostalim grupama jednokružni ili dvokružni Berger. Tempo igre u svih 14 starosnih grupa iznosio je 60 minuta po igraču. Pobjednicima su pripali pehari i šahovske knjige, a trojici prvoplasiranih medalje i diplome. Oni su ujedno obezbijedili plasman na 18. kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH, koje se igra od 20. do 23. maja u Zenici.
Nagrade su uručili Vlado Stojanović i Rade Javorić, članovi Izvršnog odbora Šahovskog saveza RS, organizatora prvenstva.
O tehničkim detaljima brinula su rukovodstva šahovskih klubova Panteri i „Svetozar Gligorić“ iz Bijeljine.
Direktor šampionata bio je Vlado Stojanović, a sudili su Nebojša Radosavljević, Zoran Runić, Lalo Perić i Dražen Radulović.

Kompletan izvještaj o broju osvojenih medalja i plasmanu svih učesnika možete vidjeti na sajtu šahovskog trenera Branka Tomića:  Izvještaj ŠŠ Skakač Banjaluka

Pobjednici po kategorijama:

DJEČACI                                  DJEVOJČICE

Do 8 godina:

1.-Andrija Škobo (ŠŠ Skakač, Banjaluka)                 1.-Anastasija Đurić (Mladost, Teslić)  
2.-Aleksandar Stojanović (S. Gligorić, Bijeljina)            2.-Željana Đurić (Mladost, Teslić) 
3.-Goran Mijić (OŠK Mat, Ist Ilidža)                3.-Marija Ivanović (Dvorovi) 

Do 10 godina:

1.-Slobodan Pištalović (Velemajstor, Brčko)                   1.-Milana Babić (Mladost, Teslić) 
2.-Mirko Šajin (Sv Georgije, Bijeljina)                                 2.-Maša Babić (Mladost, Teslić) 
3.- Emanuel Lazić (S. Gligorić, Bijeljina)                            3.-Marija Ostojić (Dvorovi) 

Do 12 godina:

1.-Marko Lipovčić (ŠŠ Mat, Teslić)                        1.-Đurđica Kozomara (S. Gligorić, Bijeljina) 
2.-Nikola Mrković (OŠK Mat, I. Ilidža)                         2.-Tijana Stanišić (Sv Georgije, Bijeljina) 
3.-Dušan Joksimović (Cr. zvijezda, Obudovac)               3.-Tamara Stanišić (Sv Georgije, Bijeljina) 

Do 14 godina:

1.-Nemanja Aleksić (Mladost, Teslić)                    1.-Katarina Arnaut (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
2.- Dušan Kozomara (S. Gligorić, Bijeljina)                           2.-Miljana Golubović (Dvorovi)
3.- Dejan Duvnjak (G. Termag, Rogatica)                        3.-Dragica Simić (Cr. Zvijezda, Obudovac)

Do 16 godina:

1.-Bojan Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka)               1.-Maša Maksimović (ŠŠ Skakač, Banjaluka)
2.-Stefan Jotanović (Mladost, Teslić)               2.-Jelena Tomić (Dvorovi) 
3.-Dragan Stanković (Kotor Varoš)                                   3.-Anja Đurić (S. Gligorić, Bijeljina)

Do 18 godina:

1.-Stefan Kondić (ŠŠ Skakač, Banjaluka)                       1.-Vladanka Tomić (Mladost, Teslić)
2.-Vladislav Pejić (ŠŠ Skakač, Banjaluka)                     2.-Hana Budimlić (Rudar, Prijedor)
3.-Filip Kuljanin (OŠK Mat, I. Ilidža)                       3.-Dragana Rankić(S.Gligorić,Bijeljina)

Do 20 godina:

1.-Petar Ivanović (Velemajstor, Brčko)                1.-Sara Jaćimović (S. Gligorić, Bijeljina)
2.-Aleksandar Mirković (Velemajstor, Brčko)                    2.-Žana Kokanović (Derventa)
3.- Nebojša Jotanović (POŠK)                                         3.-Jelena Gušić (Osnovac, Bileća)

 

Kadetska takmičenja

24. kadetsko i omladinsko RS Banja Dvorovi 2017, od 7. do 9. aprila

RASPIS

.

batumi2016

17. rapid i blic prvenstvo Evrope, 19. – 23. jun 2017, Budva

.RASPIS

 

Školsko prvenstvo Evrope, 10. – 20. jun, Budva

RASPIS

 

 

 

 

 

 

 

Sledeći događaji

Premijer liga BiH 24.08. -31.08. 2017 Sarajevo

Sportsko leto Paraćin, 7. do 14. jul 2017

Amatersko prvenstvo Evrope, 09. – 17. 06. 2017, Niš

RASPIS

Ekipno Evrope za veterane, Novi Sad 24. 06. – 4. 07. 2017

Ekipno prvenstvo Evrope-Krit 27.10. – 7.11. 2017

Uskoro- novi digitalni šahovski sat

novi digitalni šahovski sat