Offcanvas Section

Шаховски савез Републике Српске (ШСРС) је кровна спортска организација која окупља шаховске клубове на територији Републике Српске, те организује званична појединачна и екипна такмичења. ШСРС је одржавањем оснивачке Скупштине основан 8. октобра 1992. године у Банском двору у Бањалуци. ШСРС броји 42 члана/клуба.

  • Адреса: Младена Стојановића бр. 10, 78000 Бања Лука, РС – БиХ
  • Сајт: www.ssrepublikesrpske.com
  • Е-маил: sahovskisavezrs(@)gmail.com
  • Фацебоок: www.facebook.com/sahovskisavez
  • Инстаграм:
  • Телефон: (+387)051/317-851
  • ЈИБ: 4400972360000
  • Жиро рачун: 562-099-00002304-81 (НЛБ Банка А.Д. Бања Лука)
четвртак, фебруар 20, 2020
НАЈАВА: 27. Кадетско и омладинско првенство РС
www.ssrepublikesrpske.com

Одиграна су 3 кола на 1. Међународном рејтинг шаховском турниру "Фоча Опен 2020" а максималан учинак од три побједе имају тројица шахиста. У току је 4 коло а табелу и парове погледајте у наставку:

Парови 4. кола:

  Име Ртг   Рез.   Име Ртг
1 Popchev Milko 2290 3   3 Stoyanov Tsvetan 2383
2 Pecurica Milos 2356   3 Bozic Milan 2286
3 Gavric Miladin 2348   Acimovic Radivoje 2102
4 Kuzmanovic Slobodan 2133   Bilic Vladimir 2316
5 Miletic Vuk 2137   Jacimovic Sara 1940
6 Buljubasic Sabahudin 2359 2   2 Andjelic Djordje 1878
7 Aleksic Neven 2183 2   2 Kalezic Bojan 1857
8 Golubovic Miljana 1703 2   2 Stavnjak Lazar 2179
9 Mikavica Mirko 2116 2   2 Lazic Emanuel 1864
10 Miljkovic Milan 2101 2   2 Malis Veljko 1825
11 Milosevic Andjelko 1688 2   2 Adzic Mitar 1973
12 Grubacic Mile 1941 2 1 - 0 2 Dedovic Muhamed 1792
13 Jonlija Miroslav 0 2   Pestek Elvis 1938
14 Pavlovic Slavko 0   Hasovic Edin 1861
15 Pleh Semir 1824   Miletic Luka 0
16 Smajic Ervin 1571   Vukovic Mile 0
17 Guzina Aleksandar 0 1   1 Remetic Velimir 1914
18 Ivanovic Andjela 0 1   1 Sakotic Ana 1700
19 Janjusevic Bozidar 0 1 ½ - ½ 1 Milovic Uros 1577
20 Malis Bogdana 0 1   1 Mrkovic Nikola 1550
21 Golubovic Milomir 1549 1 0 - 1 1 Mimic Lazar 0
22 Miletic Rade 0 1 0 - 1 1 Djelic Jovan 1446
23 Lilic Nikola 1423 1 1 - 0 1 Sucur Luka 0
24 Vojicic Nikola 0 1   1 Vidanovic Branka 1296
25 Mimic Sofija 0 ½ 0 - 1 1 Nosovic Stefan 0
26 Muratovic Adnan 1607 0 1 - 0 ½ Djukovic Aleksa 0
27 Ivanovic Marko 0 0 1 - 0 0 Kalajdzic Renata 1678
28 Askraba Zagorski Petar 0 0 0 - 1 0 Matovic Jovana 0

Табела након 3. одиграна кола:

Мјесто   Име ФЕД Ртг Бод.  ТБ1   ТБ2 
1 FM Stoyanov Tsvetan BUL 2383 3,0 4,0 6,00
2 IM Bozic Milan SRB 2286 3,0 4,0 5,00
3 GM Popchev Milko BUL 2290 3,0 3,0 4,00
4 WFM Jacimovic Sara BIH 1940 2,5 4,5 4,75
5   Miletic Vuk MNE 2137 2,5 4,5 4,25
6 FM Pecurica Milos MNE 2356 2,5 4,5 3,25
7 FM Gavric Miladin BIH 2348 2,5 4,0 3,75
8 FM Bilic Vladimir BIH 2316 2,5 3,5 4,25
9   Kuzmanovic Slobodan SRB 2133 2,5 3,5 2,25
10   Acimovic Radivoje SRB 2102 2,5 2,5 3,25
11   Aleksic Neven SRB 2183 2,0 5,0 3,00
  FM Stavnjak Lazar BIH 2179 2,0 5,0 3,00
13 FM Buljubasic Sabahudin BIH 2359 2,0 5,0 2,00
14   Andjelic Djordje MNE 1878 2,0 4,5 2,50
15 FM Miljkovic Milan BIH 2101 2,0 4,0 2,00
    Milosevic Andjelko BIH 1688 2,0 4,0 2,00
17   Grubacic Mile BIH 1941 2,0 3,5 2,00
    Jonlija Miroslav BIH 0 2,0 3,5 2,00
19   Mikavica Mirko SRB 2116 2,0 3,5 1,50
    Adzic Mitar BIH 1973 2,0 3,5 1,50
    Malis Veljko BIH 1825 2,0 3,5 1,50
22   Dedovic Muhamed BIH 1792 2,0 3,0 2,50
23   Lazic Emanuel BIH 1864 2,0 3,0 2,00
    Kalezic Bojan MNE 1857 2,0 3,0 2,00
25   Golubovic Miljana BIH 1703 2,0 2,0 2,00
26   Vukovic Mile BIH 0 1,5 5,0 2,75
27   Smajic Ervin BIH 1571 1,5 5,0 1,25
28   Pavlovic Slavko BIH 0 1,5 4,5 1,50
29   Pleh Semir BIH 1824 1,5 4,0 2,25
30   Pestek Elvis BIH 1938 1,5 4,0 1,75
31   Hasovic Edin BIH 1861 1,5 3,5 1,75
32   Miletic Luka BIH 0 1,5 3,0 1,00
33   Remetic Velimir SLO 1914 1,0 5,0 0,00
    Mrkovic Nikola BIH 1550 1,0 5,0 0,00
35   Golubovic Milomir BIH 1549 1,0 4,5 1,25
36   Guzina Aleksandar MNE 0 1,0 4,5 1,00
37   Vidanovic Branka SRB 1296 1,0 4,5 0,00
38   Sucur Luka MNE 0 1,0 4,0 2,00
39   Sakotic Ana SRB 1700 1,0 4,0 1,00
    Lilic Nikola SRB 1423 1,0 4,0 1,00
41   Djelic Jovan SRB 1446 1,0 4,0 0,00
    Ivanovic Andjela BIH 0 1,0 4,0 0,00
    Janjusevic Bozidar MNE 0 1,0 4,0 0,00
44   Vojicic Nikola MNE 0 1,0 3,5 1,50
45   Miletic Rade BIH 0 1,0 3,5 1,25
46   Milovic Uros MNE 1577 1,0 3,5 0,00
    Malis Bogdana BIH 0 1,0 3,5 0,00
    Nosovic Stefan BIH 0 1,0 3,5 0,00
49   Mimic Lazar BIH 0 1,0 3,0 0,00
50   Djukovic Aleksa BIH 0 0,5 3,5 0,25
    Mimic Sofija BIH 0 0,5 3,5 0,25
52   Kalajdzic Renata BIH 1678 0,0 3,5 0,00
    Muratovic Adnan BIH 1607 0,0 3,5 0,00
54   Askraba Zagorski Petar BIH 0 0,0 3,0 0,00
    Ivanovic Marko BIH 0 0,0 3,0 0,00
56   Matovic Jovana SRB 0 0,0 2,0 0,00

Распоред кола:

  1. коло: 16. јануар 2020. године (четвртак) 17.00
  2. коло: 17. јануар 2020. године (петак) 10.00
  3. коло: 17. јануар 2020. године (петак) 16.00
  4. коло: 18. јануар 2020. године (субота) 10.00
  5. коло: 18. јануар 2020. године (субота) 16.00
  6. коло: 19. јануар 2020. године (недеља) 09.00
  7. коло: 19. јануар 2020. године (недеља) 14.00

Организатор турнира је Омладински шаховски клуб «9. јануар» у сарадњи са Шаховским савезом Републике Српске. Такмичење се одржава у сали ЈУ Центра за културу и информисање Фоча, а биће одиграно укупно 7 кола. Темпо игре је 90 минута по играчу, са додатком од 30 секунди по потезу. Турнир ће се рејтинговати за ФИДЕ рејтинг листу.

Комплетне резултате, табелу и парове можете пратити и на: www.chess-results.com.

Организатори су обезбједили и ПРЕНОС УЖИВО прве 4 табле које можете да пратите у наставку:

Наградни фонд износи 3.600 КМ и подијељен је на 12 редовних и 15 специјалних награда, и то:

  • Редовне награде (2.425 КМ):  1. 500 КМ; 2. 400 КМ; 3. 300 КМ; 4. 250 КМ; 5. 200 КМ; 6. 170 КМ; 7. 150 КМ; 8. 130 КМ; 9. 100 КМ; 10. 100 КМ; 11. 75 КМ; 12. 50 КМ
  • Играчи са рејтингом до 1900: 1. 100 КМ; 2. 75 КМ; 3. 50 КМ
  • Играчи са рејтингом од 1901 до 2200: 1. 100 КМ; 2. 75 КМ; 3. 50 КМ
  • Најбоље пласиране шахисткиње: 1. 100 КМ; 2. 75 КМ
  • Најбоље пласирани јуниори (рођ. 2002. и млађи): 1. 100 КМ; 2. 75 КМ; 3. 50 КМ
  • Најбоље пласирани ветеран: 1. 100 КМ
  • Најбоље пласирани члан ОШК «9. јануар»: 1. 100 КМ; 2. 75 КМ; 3. 50 КМ
  • Најбоље пласирани кадет и кадеткиња (рођени 2006. и млађи): специјалне награде у предметима (дигитални сат, фигуре са мушемом, књига).

Директор турнира је г. Александар Ковач - предсједник ОШК "9. Јануар" Фоча а судијски дио посла обављају: ИА Владимир Шакотић (ФИДЕ ИД: 16501217) - главни судија, ИА Владо Стојановић (ФИДЕ ИД: 921190) - замјеник главног судије и ФА Немања Шипка (ФИДЕ ИД: 14409305) - замјеник главног судије.

У наставку погледајте фото и видео галерију:

Повезани чланци:

Почео 1. Међународни рејтинг шаховски турнир "Фоча Опен 2020" (фото, видео, партије уживо)

1. Међународни рејтинг шаховски турнир "Фоча Опен 2020" биће одржан од 16. до 19. јануара

Најновији чланци на сајту ШСРС

0
Shares