slajdsajt4

fotototo

Završena Prva liga RS u šahu za žene- Bilećanke trijumfovale

IMG_2288

Ovogodišnje ekipno nadmetanje najboljih šahistkinja Republike Srpske okupilo je tri sastava. Nakon interesantnih borbi prvo mjesto osvojila je ekipa ŠK „Osnovac“ iz Bileće koja je nastupila u sastavu: Mirjana Popadić, Dajana Milićević i Milica Popadić. Ovaj trio je osvojio maksimalni broj poena i zasluženo osvojio pobednički pehar, medalje i diplomu.

Drugo mjesto su zauzele šahistkinje ŠK „Obudovac“ Obudovac  u sastavu: Nadina Mahmutbegović, Irma Marković i Snežana Stajić, predvođene strategom ekipe Milošem Pavlovićem iz Obudovca.

Treće mjesto i bronzane medalje osvojile su mlade šahistkinje ŠK „Panteri“ iz Bijeljine u sastavu: Anastasija Stankić, Đurđica Kozomara i Marija Krnjević. S obzirom da su najmlađe učesnice, ovo je još jedno veliko iskustvo za njih, nakon skorašnjeg nastupa na prvenstvu Evrope u ubrzanom šahu koji je održan početkom mjeseca u Novom Sadu.

Pehare, medalje i diplome uručio je Miladin Gavrić, generalni sekretar ŠS RS. On je uručio i specijalne nagrade za najbolje pojedinačne rezultate po tablama: 1. tabla- Mirjana Popadić 2(2), 2. tabla-Dajana Milićević2 (2), 3. tabla-Milica Popadić 2 (2). Nakon toga Gavrić je takmičenje šahistkinja proglasio zatvorenim.

Sudijsku ulogu uspješno je obavio Slobodan Kuzmanović, savezni šahovski sudija.